[fusion_text]

UFC sa v sobotu 5. septembra takpovediac vrátilo do USA, keď známa MGM GRAND GARDEN aréna v Las Vegas hostila jej 191. pokračovanie. Ťahákom večera bola už dlho očakávaná odveta vo váhovej kategórii flyweight medzi borcami Demetrious Johnson a John Dodson a taktiež zápas medzi zápasníkmi Andrei Arlovski s Frank Mir v kategórii heavyweight. V skratke prinášame výsledky tohto eventu z 11 zápasov večera.

Flyweight: Demetrious Johnson – John Dodson

Na body zvíťazil Demetrious Johnson  (49 – 46 x 2, 50 – 45).

Demetrious „Mighty Mouse“ Johnson už raz presvedčivo porazil Johna Dodsona v januári 2013, ale pochybovači stále tvrdili, že Dodson je ten, kto ho oberie o titul. No po tomto zápase si myslíme, že Mighty Mouse umlčal pochybovačov a zaslúžene sa radí medzi najlepších bojovníkov Flyweight tejto éry, ak nie je tým najlepším. Johnson jasne bodoval u všetkých troch rozhodcov a jeho prevaha v stoji bola rozhodujúca. Johnson výborne eliminoval akékoľvek Dodsonove snahy o preberanie aktivity a prinútil ho zápasiť defenzívne. Aj keď sa Dodson snažil prekvapiť nečakanými strhnutiami či dobrými tvrdými údermi, Johnson to dokázal po celý zápas eliminovať.


 

Heavyweight: Andrei Arlovski – Frank Mir

Na body zvíťazil Andrei Arlovski (30 – 27, 29 – 28 x 2).

Andrei Arlovski si odniesol jednoznačné víťazstvo nad bývalým UFC Heavyweight šampiónom Frankom Mirom. Takmer celý zápas sa odohral v stoji a aj keď sa Frankovi podarilo Andreia strhnúť na zem, tak ho tam nedokázal udržať. Arlovski počas celého zápasu jasne dominoval a zaslúžene bodoval u všetkých troch rozhodcov.


 

Light Heavyweight: Anthony Johnson – Jimi Manuwa

Na KO v 2. kole, 0:28 sek. zvíťazil Anthony Johnson.

Anthony „Rumble“ Johnson potreboval vyhrať a podarilo sa mu to proti Jimi Manuwaovi, ktorého knokautoval v druhom kole po presne trafenom údere priamo na bradu. Johnson už v prvom kole vyletel na Manuwaa a strhol ho na zem, kde zápasil takmer celé prvé kolo. V úvode druhého kola Johnson výborne triafal po roundkicku Manuwana zadným hákom do brady a tým končí zápas.


Light Heavyweight Corey Anderson – Jan Blachowicz

Na body zvíťazil Corey Anderson (30 – 25 x 2, 29 – 26).

Prvé kolo neprinieslo žiadnu výraznú prevahu ani jedného zápasníka, no druhé a tretie kolo bolo už v jasnej dominancii Andersona, keď ich takmer celé „odzápasili“ na zemi. Adersonovi sa v oboch kolách podarilo strhnúť Blachowicza na zem, kde Poliak inkasoval veľké množstvo lakťov do tváre. Zaslúžene tak Anderson vyhral na body.

UFC 191: VanZant vs Chambers

Women’s strawweight: Paige VanZant – Alex Chambers

Vzdaním sa súperky (armbar) v 3. kole a 1:01 zvíťazila Paige VanZant.

Paige VanZant hneď od úvodu dala jasne najavo, kto bude diktovať priebeh zápasu. Inak tomu nebolo ani v druhom kole. Už priebeh prvých dvoch kôl naznačoval, že zápas ani nemohol skončiť inak a v treťom kole sa Paige dostáva nad súperku do škrtenia, z čoho sa ešte  Chambers dostáva, ale vzápätí prichádza od Paige armbar, a to uz Chambers klepaním vzdáva a rozhodca ukončuje zápas.


 

Lightweight: Ross Pearson def. Paul Felder

Na body zvíťazil Ross Pearson (29 – 28, 30 – 27, 28 – 29).

Ross Pearson a Paul Felder od začiatku dosť taktizovali a ani v jednom kole nedošlo k nejakému rozhodujúcemu zvratu, ktorý by priniesol prevahu jedného zo zápasníkov. Ťažko hodnotiť v tomto prípade, kto si zaslúžil víťazstvo viac.


 

Bantamweight: John Lineker – Francisco Rivera

Vzdaním sa súpera (guillotine choke) v 1. kole, 2:08 min. zvíťazil John Lineker.

Úvod zápasu vôbec nenapovedal, čo príde po prvých 2 minútach. Obrovská výmena úderov  Linekera a Rivera, ktorú druhý menovaný neustál. V zapätí po prestrelke sa Linekerovi podaril krásny „guillotine choke“, z ktorého už tak rozbitý Rivera nemal šancu ujsť a rozhodca okamžite ukončil zápas.


 

Women’s Bantamweight: Raquel Pennington – Jessica Andrade

Vzdaním sa súperky (rear naked choke) v 2. kole 4:58 min. zvíťazila Raquel Pennington.

Raquel Pennington oslávila svoje 27. narodeniny vo veľkom štýle, keď v druhom kole predčasne ukončila zápas s Jessicou Andrade, aj keď treba podotknúť, že dvakrát mala Raquel na mále. Koniec koncov bola to sladká pomsta za prehru s Andrade na UFC 171.


 

Featherweight: Tiago Trator – Clay Collard

Na body zvíťazil Tiago Trator (29 – 28 x 2, 28 – 29).

Tiago Tratorovi sa počas celého zápasu darilo vyhnúť väčšine Clay Collardových tvrdých úderov, aj keď podľa nás jednoznačná prevaha nebola ani na jednej strane, o čom svedčí aj skóre u rozhodcov. No predsa len Trator pôsobil lepšie a to pravdepodobne u rozhodcov aj zavážilo.

UFC 191: Riggs vs Stallings

Middleweight: Joe Riggs – Ron Stallings

Diskvalifikácia Rona Stallinga v 2. kole, 2:28 min. za nedovolený kop na zemi.

Už v priebehu prvého kola prišiel nedovolený kop zo zeme, ktorý Riggsa zranil na pravom oku, no ostalo to bez povšimnutia rozhodcu. No až v druhom kole po peknom zásahu zadným hákom Stallings padá, čo Riggs okamžite využíva a preberá iniciatívu na zemi a vyzeralo to, že zápas sa čoskoro skončí, vtom zasahuje do diania rozhodca a paradoxne ukončuje zápas pre inkriminovaný kop z prvého kola.


 

Lightweight: Joaquim Silva – Nazareno Malegarie

Na body zvíťazil Joaquim Silva (30 – 27 x 2, 28 – 29).

Joaquim Silva celý zápas dobre strážil svoj dištanc a výborne eliminoval Malagarieho pokusy o strhnutie zápasu na zem. Aj keď bodovo jedno kolo prehral, odnáša si víťazstvo vo svojom debute v UFC.[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Autor: Vladimír Minda | Zdroj: UFC | Foto: gettysimages.com[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”UFC 191 – Johnson vs. Dodson 2″ link=”https://sjz.sk/ufc-191-johnson-vs-dodson-2/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/09/GettyImages-487068436.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”fight” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]