ÚLK nesúhlasí s trestom DK SFZ pre majstrovský Trenčín

[fusion_text]

Bratislava – Riadiaci orgán dvoch najvyšších slovenských futbalových súťaží Únia ligových klubov (ÚLK) vyjadrila nesúhlas s rozhodnutím disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ), ktorá nariadila majstrovi AS Trenčín odohrať bez divákov domáci duel 13. kola FL s Podbrezovou. Bol to trest za incidenty na tribúne počas ligového zápasu so Žilinou.

TASR informoval Michal Mertinyák, výkonný riaditeľ ÚLK prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia, ktoré športová redakcia TASR uvádza v plnom znení a bez redakčných úprav:

„Na základe rozhodnutia U346 Disciplinárnej komisie SFZ sme sa rozhodli reagovať na výsledok jej rokovania zo dňa 15.10.2015, pričom rešpektujeme jej nezávislosť.

V prvom rade by sme chceli zdôrazniť, že komunikácia s Disciplinárnou komisiou SFZ v posledných mesiacoch bola, a aj je na vynikajúcej úrovni. S radosťou sme prijali rozhodnutia, ktoré neuplatňovali kolektívnu vinu, ale práve naopak individualizovali priestupky a trestali tých, ktorí svojim konaním poškodzovali kluby Fortuna ligy. Aj takýmito odvážnymi rozhodnutiami DK SFZ ukázala cestu pre represívne zložky našej spoločnosti, od ktorých očakávame väčšiu súčinnosť pri eliminovaní problémových fanúšikov.

Posledné rozhodnutie DK SFZ v prípade uzatvorenia štadióna AS Trenčín ide absolútne proti tejto správnej ceste, na ktorú sme nastúpili. Pre nás je dôležité, aby všetci slušní fanúšikovia AS Trenčín, ale aj všetkých ostatných mužstiev Fortuna ligy, mohli svoje mužstvo vidieť naživo v každom zápase Fortuna ligy. Nie je cestou uzatvárať štadióny a trestať 2999 nezainteresovaných fanúšikov za individuálne prečiny jednotlivcov.

Súboj 10. kola Fortuna ligy AS Trenčín – MŠK Žilina priniesol kvalitné stretnutie plné emotívnych situácií, ktoré k futbalu patria. Do hľadiska sa preniesla časť negatívnych emócií, ktorá vyvrcholila incidentom vo VIP priestoroch, ktorý odsudzujeme, takisto ako oba zúčastnené tímy. Ku každému kvalitnému zápasu emócie neodmysliteľne patria, ale po zápase je dôležité, aby si hráči, funkcionári, ale aj fanúšikovia mohli podať ruky.

Mrzí nás, že napriek nastavenému trendu, došlo k takémuto protifutbalovému rozhodnutiu. Pevne veríme, že do budúcnosti už túto cestu uzatvárania štadiónov nebudeme využívať, pretože futbal sa hrá pre fanúšikov. Stále si myslíme, že individualizácia priestupkov je najsprávnejšia cesta a v tomto zmysle sme komunikovali pred týmto rozhodnutím aj s predstaviteľmi Disciplinárnej komisie SFZ. Kluby Fortuna ligy investovali množstvo finančných prostriedkov do organizácie stretnutí, kamerových systémov. S pomocou projektu Vlády SR a Slovenského futbalového zväzu pracujú na zlepšovaní infraštruktúry, čo sa pozitívne prejavuje na zvyšovaní návštevnosti na zápasoch Fortuna ligy. Takýmito rozhodnutiami si však dávame vlastný gól.“[/fusion_text][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=“#efefef“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“center center“ border_position=“all“ border_size=“1px“ border_color=“#81d742″ border_style=“solid“ padding=“10px“ margin_top=“50px“ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“yes“ hide_on_mobile=“no“ background_color=““ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_position=“all“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding=““ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][sharing tagline=“Zdieľaj“ tagline_color=““ title=“ÚLK nesúhlasí s trestom DK SFZ pre majstrovský Trenčín“ link=“https://sjz.sk/ulk-nesuhlasi-s-trestom-dk-sfz-pre-majstrovsky-trencin/“ description=““ pinterest_image=“https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/10/170715TACOVKA_ulk_3270421-300×200.jpg“ icons_boxed=“yes“ icons_boxed_radius=“4px“ box_colors=““ icon_colors=““ tooltip_placement=““ backgroundcolor=““ class=““ id=““][/sharing][/one_full][one_full last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=“#d8d8d8″ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_position=“all“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=“solid“ padding=“20px“ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=“default“ hover_type=“none“ columns=“4″ number_posts=“4″ offset=“1″ cat_slug=“futbal-slovensko“ exclude_cats=““ thumbnail=“yes“ title=“yes“ meta=“yes“ excerpt=“yes“ excerpt_length=“20″ strip_html=“yes“ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][/recent_posts][/one_full]
Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať