[fusion_text]

Bratislava 5. novembra – V dňoch 13.-15. novembra sa v Bratislave zídu elitní džudisti zo “starého” kontinentu, ktorí budú medzi sebou súperiť v rámci majstrovstiev Európy do 23 rokov. Organizátor akcie, ktorým je Slovenský zväz juda (SZJ), má s podujatím podobného charakteru bohaté skúsenosti po tom, ako bola HANT Aréna v minulosti už trikrát dejiskom turnaja Európskeho pohára, naposledy pred dvoma mesiacmi.

Blížiace ME do 23 rokov sa budú konať pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. “Sme radi, že nám bola zverená organizácia tohto športového sviatku”, konštatoval vo štvrtok na tlačovej konferencii v hoteli NH Gate One predseda SZJ Ján Krišanda. “Európska únia džuda (EJU) tak prejavila dôveru nášmu zväzu. Zároveň majstrovstvá vnímame ako príležitosť propagovať džudo ako olympijský šport medzi širokou športovou verejnosťou u nás doma, kde bohužiaľ nedosahujeme takú popularitu ako tradičné športy,” dodal Krišanda.

Medzi najväčších favoritov podujatia patria Krisztián Tóth z Maďarska (-90 kg), ktorý je vo svetovom rebríčku na šiestom mieste či Poľka Arleta Podolaková, juniorská majsterka sveta z roku 2013 v kategórii do 57 kg. “Európska špička je veľmi vyrovnaná a je veľmi ťažké predpovedať, ako sa skončia jednotlivé zápasy. V Bratislave privítame športovcov, ktorí získali medaily na ME či MS a sú víťazmi Grand Prix alebo Grand Slamu. V silnom zložení prídu Ukrajinci, Bulhari, Poliaci. Naši pretekári budú mať čo robiť, aby sa presadili,” vravel Krišanda. Štartová listina je nabitá, súťažiť by malo v rámci všetkých váhových kategórií 191 mužov a 129 žien z 36 krajín.

Domácu reprezentáciu pre ME do 23 rokov tvorí 11 džudistov. Za ženy nastúpia Dominika Kinceľová (-48 kg), Andrea Krišandová (-52 kg), Magdaléna Mužíková (-57 kg) a Adela Jakubcová (-63 kg). V mužských kategóriách sa predstavia Matej Poliak (-66 kg), Martin Becík (-73 kg), Roman Bežo (-73 kg), Peter Žilka (-81 kg), Filip Štancel (-90 kg), Peter Kovár (-90 kg) a Matej Hajas (-100 kg).

Azda najväčšie nádeje sa spomedzi slovenských reprezentantov vkladajú do Adely Jakubcovej, ktorá bola tento rok na MEJ piata a má optimálnu formu. Matej Poliak sa stal v septembri víťazom turnaja Európskeho pohára, ktorý sa konal v Bratislave. Andrea Krišandová skončila na tomto podujatí piata a v Sarajeve obsadila rovnako 5. priečku. Filip Štancel sa vystrábil zo zranení a nastúpi preňho v nezvyčajnej váhovej kategórii do 90 kg.

Cena vstupenky na tri dni je stanovená na 10 eur. Prvýkrát v histórii SZJ si ich bude môcť verejnosť zakúpiť v predpredaji vo forme elektronickej vstupenky na https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21529. Medzi hosťami ME 23 budú vrcholní predstavitelia EJU vedení predsedom Sergejom Solovejčikom a viceprezidentom Michalom Vachunom z Čiech, bývalým úspešným reprezentantom ČSSR a niekdajším trénerom českej reprezentácie.

 

Program ME do 23 rokov:

piatok 13. novembra
(ženy -48/-52/-57 kg, muži -60/-66 kg):
10.00 kvalifikácia,
repasáž, SF,
16.00 otvárací ceremoniál,
16.30 finále

sobota 14. novembra
(ženy -63/-70 kg, muži -73/-81 kg):
10.00 kvalifikácia,
repasáž,
semifinále,
16.30 finále

nedeľa 15. novembra
(ženy -78/+78 kg, muži -90/-100/+100 kg),
10.00 kvalifikácia,
repasáž,
semifinále,
11.00 záverečný ceremoniál,
12.00 finále[/fusion_text][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#efefef” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center center” border_position=”all” border_size=”1px” border_color=”#81d742″ border_style=”solid” padding=”10px” margin_top=”50px” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]Zdroj: TASR | Foto: TASR/AP, ilustračné foto[/fusion_text][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”yes” hide_on_mobile=”no” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][sharing tagline=”Zdieľaj” tagline_color=”” title=”V Bratislave sa zíde európska špička do 23 rokov, nádejou SR Jakubcová” link=”https://sjz.sk/v-bratislave-sa-zide-europska-spicka-do-23-rokov-nadejou-sr-jakubcova/” description=”” pinterest_image=”https://sjz.sk/wp-content/uploads/2015/11/1august2012_LOH_Judo_Randl_91099076-300×214.jpg” icons_boxed=”yes” icons_boxed_radius=”4px” box_colors=”” icon_colors=”” tooltip_placement=”” backgroundcolor=”” class=”” id=””][/sharing][/one_full][one_full last=”yes” spacing=”yes” center_content=”no” hide_on_mobile=”no” background_color=”#d8d8d8″ background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_position=”all” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”solid” padding=”20px” margin_top=”” margin_bottom=”” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][fusion_text]

PREČÍTAJTE SI Z DANEJ KATEGÓRIE

[/fusion_text][recent_posts layout=”default” hover_type=”none” columns=”4″ number_posts=”4″ offset=”1″ cat_slug=”fight” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”20″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_posts][/one_full]