V Pazúroch ŠTB

V jeden chladný víkendový večer sme sa ocitli v byte agenta ŠTB. Keď odchádzal, nechal nás tam s jeho dcérou, ktorá mala za úlohu nás vypočuť. Pravdepodobne mali s otcom problém, lebo nám dala možnosť utiecť. Mali sme na to však iba 70 minúť, kým sa vráti. Nebolo nám všetko jedno... Prečítajte si ako sa darilo členom nášho tímu a čo si myslíme o netradičnej escape hre Brainteaselava, ktorá preverila naše logické myslenie a tímovú spoluprácu.

0
440

Lenka, 27:

V escape room som bola prvýkrát v živote a musím povedať, že na tento zážitok tak ľahko nezabudnem. Hneď na začiatku sme boli oboznámení s fiktívnym dejom, do ktorého budeme vtiahnutí. Písal sa rok 1981 a my sme pomáhali disidentovi Vítovi Černuškovi uniknúť za hranice hľadaním jeho pasu v konšpiračnom byte, kam nás priviedla na výsluch ŠTB. Kulisy a rekvizity boli naozaj veľmi realistické. Od nábytku až po techniku – cítili sme sa, akoby sme vyliezli zo stroja času. Do konšpiračného bytu nás priviedli so zaviazanými očami tak, aby sme nevideli jeho jednotlivé miestnosti, kam sme sa vďaka odhaľovaniu indícií a nachádzaniu kľúčov postupne dostávali. Vypočuli sme si niekoľko nahrávok, rádiových hlásení, ochutnali zopár komunistických pochúťok, ďalekohľadom pozorovali objekty na ulici, hľadali indície na mapách, v knihách, na glóbusoch, až kým sme sa neprepracovali aj s pasom pána Černuška von z bytu. Na nájdenie pasu a kľúča od bytu sme mali celkovo 70 minút, čo je tak akurát. Mohli sme mať pri sebe všetky svoje osobné veci, ale už na začiatku sme boli upozornení, že ide o hru, kde nám žiadny Google nepomôže. Pomôže iba zdravý sedliacky rozum a logické zmýšľanie. A mali pravdu. Rozlúsknuť jednotlivé hádanky však nebolo vždy jednoduché, a keď sme už naozaj tápali, zazvonil telefón, za ktorý by sa nemuselo hanbiť žiadne múzeum komunistickej kultúry, a personál nám veľmi elegantne poradil, ktorým smerom sa máme uberať. Brainteaselava escape room odporúčam všetkým, ktorí si radi potrápia mozgové závity a uprednostňujú trošku iné, menej mainstreamové trávenie voľného času. 

Veronika, 26:

Pravdupovediac, pred hrou som si hovorila že som si na seba ušila búdu, že sa mi nechce, a že čo keď budeme najhoršia skupina akú táto hra zažila … :D. ALE! Bolo to skvelé. Keďže to bola naša prvá escape hra vôbec, boli sme zľahka zmätení, nevedeli sme čo, ako, kedy, kde, prečo. Niektoré úlohy nám išli ako po masle – dokonalá spolupráca. Niektoré z nás išli ako z chlpatej deky. Keď sme boli už naozaj mimo, zazvonil telefón a príjemný hlas nám dal nápovedu ako ďalej. Hru sme zvládli s meškaním pár minút iba preto, lebo sme predtým zablokovali trezor na štvrť hodinu :D. Určite odporúčam každému, kto si chce preveriť svoje schopnosti alebo zažiť troška adrenalínu.

Filip, 26:

Koncept escape room som poznal aj predtým, ale iba sprostredkovane. Preto som vopred úplne nevedel, čo čakať. Chcel som to však vyskúšať na vlastnej koži, a rozhodne neľutujem. Čas, ktorý sme mali nato, aby sme sa z konšpiračného bytu dostali a pomohli tak disidentovi uniknúť aj s jeho pasom, bol tak akurát. Úlohy, ktoré sme mali splniť, boli primeranej úrovne náročnosti, ale musím sa priznať, že v úvode sme boli tak trochu stratení. Po menšom telefonickom usmernení sme sa už rozbehli a postupne odstraňovali jednu prekážku za druhou. Niektoré úlohy sme vyriešili s ľahkosťou, pri iných sme sa trošku zasekli, ale predpokladám, že je to tak pri drvivej väčšine skupín. Uvedomil som si, že pri tomto type hier je okrem tímovej spolupráce dôležitý zmysel pre detail, nevyhnutné je všímať si maličkosti, správne si ich vyložiť a usporiadať jednotlivé časti „skladačky“ tak, aby mali zmysel. Z tajného bytu sme nakoniec unikli bez ujmy a po tomto dobrodružstve mi neostáva nič iné, ako ho odporúčať všetkým svojim známym.

Stanka, 35:

Zvedavosť, prekvapenie, zábava. Tak by sa dala v krátkosti opísať táto hra.Avšak zanechala vo mne viac ako len to, bol tak aj strach, smiech, spokojnosť. Mozog sa aj napriek neskorej večernej hodine rozhodol pracovať na plné obrátky a to nielen počas hry ale aj doma po hre, nakoľko zostalo vo mne toľko emócií, samozrejme len pozitívnych. Preniesli sme sa v čase a to doslova, všetko bolo také autentické a my sme museli úlohy vyriešiť, iná možnosť tu predsa nebola ako sa z miestnosti dostať. Ale zvládli sme to a hru odporúčam vyskúšať naozaj všetkým, určite neoľutujete.

 

V prípade, že Vás naša recenzia zaujala, neváhajte si hru hneď rezervovať a zažiť dobrodružstvo na vlastnej koži! Odporúčame ho či už pre skupiny priateľov, ale taktiež aj pre pracovné teambuildingy, kde si svoje schopnosti aj charakter preveríte live! Voľné termíny nájdete tu.

Viac o hre nájdete:

http://brainteaselava.sk/

http://brainteaselava.sk/o-hre/

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.