V Senci sa cez víkend stretnú vyznávači triatlonu. Zúčastniť sa môžeš aj ty

Je zaujímavé, že váš klub vlani preteky neorganizoval, pritom predchádzajúce roky boli pod vaším patronátom. Tentoraz ste sa opäť vrátili k organizácii podujatia. Akcia sa v roku 2016 nekonala?

Vlani sa preteky neuskutočnili, lebo náš naplánovaný termín kolidoval s iným triatlonovým podujatím v hlavnom meste a neskorší termín bol pre mesto Senec neprijateľný z dôvodu letnej sezóny na Slnečných jazerách.

A koľko máte pripravených kategórií pre súťažiacich?

Súťaže budú prebiehať vo všetkých vekových kategóriách. Od najmenších detí až po všetky vekové skupiny dospelých. Tento rok budú hlavné preteky na objemoch šprint triatlonu.

Máte pripravené aj nejaké novinky, prípadne „vychytávky“, na ktoré sa môžu súťažiaci tešiť?

Lákadlom budú štafety, ktoré aj amatérom, ktorí doteraz nemajú s triatlonom skúsenosti, umožnia si vyskúšať tento náročný, ale krásny šport. Na mieste bude požičovňa neoprénov, takže aj tí, ktorí budú mať v Senci premiéru, si ich budú môcť požičať a otestovať si plávanie v nich.

 

Sú v štartovom poli aj dáke silné mená?

Štartová listina nie je konečná, pretože registrácia je možná aj v deň podujatia, takže určite sa dočkáme nejakých prekvapení na štarte. Očakávame, že by mohol štartovať náš člen Filip Šebo, ktorý z futbalu presedlal na triatlon, no stále ide o známe meno (úsmev).

Spomenuli ste, že registrácia končí v deň podujatia. Dá sa teda ešte prihlásiť, respektíve máte ešte voľné kapacity? A koľko je vlastne maximálna hranica štartujúcich?

Štartové čísla máme pripravené pre 500 účastníkov, zatiaľ je na štartovke okolo 350 jednotlivcov a štafiet. Ako som však už spomenul, hocikto, kto sa nestihne prihlásiť online cez webstránku triatlonovej únie, môže tak učiniť aj na mieste v nedeľu. My tam však budeme (t. j. organizátori – pozn.red.) už aj v sobotu popoludní, lebo budeme pripravovať zázemie a zabezpečovať všetko, čo k akcii patrí. Preto bude v sobotu od 17:00 do 19:00  možnosť vybrať si štartové číslo a účastnícky balíček.

Ale tých 500 pretekárov je maximum, áno?

Malo by sa to +/- pohybovať okolo tohto čísla. Podľa predchádzajúcich ročníkov už zhruba vieme, akú účasť môžeme očakávať. Môžu prekvapiť štafety, kde sa očakáva prihlasovanie hlavne na mieste.

Zakončime rozhovor odmenami pre víťazov. Budú pre najlepších pripravené aj prizemoney?

Áno, u mužov v celkovom poradí budú ocenení najlepší piati a tí si rozdelia finančné odmeny  v hodnote 250€, 200€, 150€, 100€ a 50€ a v ženských  kategóriách to budú prvé tri ženy v celkovom poradí, pre nich pripravené finančné odmeny v hodnote 150€, 100€ a 50€. Vecnými cenami budú ocenení vždy prví traja v každej kategórii, pričom na víťazov čaká tradičný sekt (úsmev).

Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať