Na pultoch potravín sa nedávno objavil produkt, ktorý predstavuje revolúciu v tom, ako sme doteraz cestoviny vnímali. Organic Protein Pasta sú prvé cestoviny na trhu vyrobené čisto zo strukovín, v ktorých nenájdete ani stopu po obilninách či vajciach. Vďaka tomu obsahujú až 42-percentný podiel rastlinných bielkovín, čo oceníte ako zdroj extra proteínov, ak chodíte pravidelne cvičiť. Taktiež majú nízky glykemický index, a preto sú vhodné aj počas vášho diétneho režimu. Navyše majú vysoký podiel vlákniny, ktorá dodáva pocit dlhšieho zasýtenia a neobsahujú lepok ani laktózu.

kompozicia blackbean1

Proteínové cestoviny Organic Protein Pasta sú vhodné do akýchkoľvek receptov ako náhrada klasických cestovín a okrem výživných hodnôt je ich silnou stránkou aj originálny vzhľad. Vybrať si môžete z dvoch verzií. Prichádzajú ako špagety z čiernej fazule a fettuccine zo zelenej sóje.  Ich výrobca, slovenská firma Max Sport, kladie veľký dôraz na to, aby produkt v maximálnej miere spĺňal štandardy organickej potraviny, a preto sú suroviny použité na výrobu cestovín pod dôkladnou kontrolou, pochádzajú z ekologického hospodárstva a výrobca garantuje, že nie sú geneticky modifikované.

green bean kompozicia

Jedno balenie obsahuje 200 g cestovín. Porcia na úrovni 100 g cestovín dodáva energiu 1340 kJ. Ďalšiu energiu a potrebné bielkoviny si ľahko doplníte svojimi receptami. Odporúčame vyskúšať ich napr. s kuracím mäsom a špenátom, lososom či mozarellou. V prípade, že ste vegetariáni alebo vegáni ich môžete obohatiť napr. o nakrájané tofu, pesto, alebo si ich dať len s olivovým olejom, bazalkou a cherry paradajkami. Možností je veľa a je len na vás, na aký spôsob si Organic Protein Pastu pripravíte. Veď sú to (a zároveň aj nie sú) cestoviny ako každé iné. Viac informácií o ich zložení a nutričných hodnotách nájdete na www.maxsport.sk.