Vďaka behu som získala pevnú vôľu, priznáva Gabriela Mihalčínová

Vďaka behu som získala pevnú vôľu, priznáva Gabriela Mihalčínová. O tom, že kultúra a bežecké podujatia k sebe nemajú ďaleko, nás presviedča mnoho známych ľudí z televíznej obrazovky.

Moderátor Matej „Sajfa“ Cifra je známy maratónsky bežec, polmaratón v štafete odbehli aj moderátori Jana Hospodárová a Milan „Junior“ Zimnýkoval. K fenoménu, ktorým sa beh na Slovensku pomaly, ale isto stáva, sa hrdo hlási aj herečka Gabriela Mihalčínová, známejšia pod rodným priezviskom Marcinková.

_MG_8308

Medzinárodný maratón mieru (MMM), ktorý sa už viac než 90 rokov koná v Košiciach počas prvého októbrového víkendu, netreba veľmi predstavovať. Je to najväčšia bežecká akcia svojho druhu na Slovensku, na ktorej sa každoročne zúčastní okolo 12-tisíc bežcov. Tí majú viacero možností, ako sa doň zapojiť. Jednou z nich je aj tzv. Women friendly marathon – akcia, ktorá pomáha ženám nájsť cestu k behu.

TIP: Zranili ste sa počas športovania? Vyliečte sa kryoterapiou

Súčasťou tohto projektu sú pravidelné spoločné tréningy žien, na ktorých sa zúčastňuje aj známa herečka Gabriela Marcinková–Mihalčínová. Tá sa pre rok 2016 stala tvárou Women friendly marathon a začiatkom októbra nebude chýbať v štartovom poli druhého najstaršieho maratónu na svete a najstaršieho v Európe.

„Ten jeden beh, tá jednodňová akcia, je pre mňa dôvodom, aby som trénovala po celý rok. Potom mám práve ten jeden deň, aby som si dokázala, že na to mám. Vtedy sa tam úplne zničím. Táto vlastnosť mi ostala z mojej bežeckej minulosti. Vždy, keď do toho idem, tak idem na doraz,“ povedala Gabriela Mihalčínová, ktorá od svojej svadby v septembri 2015 musí upozorňovať na zmenu svojho priezviska.

11907803_854182137983867_1835591666509032698_o

Známu herečku, ktorá si zahrala aj vo filme „360“ s Anthony Hopkinsom a Jude Lawom, chytil beh už v detstve. „Beh a celkovo šport je niečo, čo ma ovplyvňovalo odmalička. Dostala som sa na športovú triedu a od piateho ročníka som sa zúčastňovala na pretekoch majstrovstiev Slovenska. Robila som beh cez prekážky, čiže sa dá povedať, že som sa tomu venovala úplne seriózne.

TIP: Gabriel Švajda: Aj život je naším behom na dlhú trať

Bola som skôr výbušný typ. Potom sa vyskytli problémy s chrbticou, mala som bolesti a nemohla som ďalej pokračovať v prekážkach. Nebola som však špeciálny talent, skôr som všetky úspechy, aj tie najmenšie, dokázala pevnou vôľou. Automaticky som však prešla na dlhšie trate, pretože tie sú ohľaduplnejšie k môjmu chrbtu,“ priznala 28-ročná herečka. Pri športe si vypestovala pevnú vôľu, ktorá sa jej zišla aj v ďalších oblastiach. „Naučila som sa, že ak sa človek zaprie, tak vytýčenú métu dosiahne.

Beh vo mne vybudoval pevnú vôľu a to by som rada prezentovala všade, kde príde reč na beh. Pokiaľ sú ľudia dostatočne cieľavedomí, tak sú schopní veľkých vecí,“ zamyslela sa herečka. Ciele, o ktorých hovorí, si dala aj ona sama. „V 17 rokoch som ešte nemohla, ale v 18 už áno a odvtedy som vždy išla bežať maratón do Košíc, aby som si dokázala, že sa vždy viem zlepšiť,“ priznala herečka, ktorú americká stránka TC Candler v roku 2012 zaradila na 85. miesto v rebríčku najkrajších svetových herečiek.

TIP: Ako si pripraviť Smoothie a 4 obľúbené recepty

Aj vďaka tomu narástla jej popularita v našich končinách a aj jej účasť na MMM zvyšuje kredit slávneho maratónu, na ktorom pravidelne odbeháva polovičnú trať. „Vždy som naň išla s tým, že sa idem zlepšiť. Keby sa mi podarilo dosiahnuť čas pod 1:40 hod., tak by som bola veľmi rada. Prípadne by som v budúcnosti rada zabehla maratón,“ povedala Gabriela Mihalčínová.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať