Vianočný pozdrav Kuzminovej: “Žiť s dobrými pocitmi a veľkým úsmevom”

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová strávi vianočné dni v slovinskej Pokljuke, kde si dopraje všetko, čo sa s nimi spája. Dvojnásobná olympijská víťazka počas sviatkov pokoja úplne nevypne a svoje každodenné porcie si poctivo odtrénuje. Ešte pred odchodom na týždenný pobyt všetkým ľuďom dobrej vôle zo srdca zapriala.

0
Ilustračné foto
- Reklama -

“Moje vianočné prianie pre všetkých je o zdraví a aj o želaní. Myslím si, že v našom živote by každému prospelo, aby sa na chvíľku pozastavil a nadýchol sa vianočnej atmosféry okolo nás. Mali by sme si všímať viac ľudí a všetko, čo nás obklopuje. Najviac pozornosti si zaslúžia naši najbližší, ja zo srdca každému želám obrovský kus zdravia, ako sa povie v Rusku, sibírskeho zdravia. Každé ráno by sme sa mali budiť s dobrými pocitmi, s veľkým úsmevom a žiť z pozitívnej energie. Negatívne okolo nás i na celom svete, ak je to možné, si všímať netreba. Každý večer pred spaním by sme sa mali poďakovať za všetky stretnutia, ktoré nás na ceste životom sprevádzajú.”

Kuzminová vedie v priebežnom hodnotení Svetového pohára a rada by na veľkú sériu s dvoma víťazstvami a štyrmi pódiovými umiesteniami nadviazala aj v novom roku. “Niečo nové prípravu obohatilo, niečo sa vyskúšalo, tréningy som spestrila,” vysvetlila rozlet. “Nielen ja, ale aj ostatní videli, ako najlepším v závere minulej sezóny forma odchádzala. Myslím si, že sa lídri zmenili, no je otázne, či najväčšie osobnosti si šetria sily na olympiádu a začiatok tejto zimy podriadili len pomalšiemu nárastu formy. Ako pozerám, každá jedna z nás sa nejako inak na olympiádu pripravuje a každá si inak rozložila sily.”  V Pokljuke pobudne Anastasia Kuzminová celý týždeň až do 29. decembra, dva tri dni, vrátane Silvestra, strávi doma a už 2. januára sa presunie do Oberhofu na 4. kolo Svetového pohára.

V slovenskom biatlone na svoju šancu čakajú aj ďalšie pretekárky. Mladá Ivona Fialková už teraz vie, že v Pjongčangu chýbať nebude a budú to jej prvé ZOH v kariére. “Vianoce budú konečne zasnežené a môžeme trénovať aj doma, ja sa napríklad ešte 24. decembra chystám na tréning do Osrblia. Už 28. decembra sa presúvame do Obertilliachu na odskúšanú prípravu. Minulý rok nám pekne zapasovala.”

Ivona Fialková o sebe povedala, že je mladá a ešte nedokáže trvalo podávať najlepšie výkony. “Bežecká forma by ešte len mala prísť, s presným načasovaním. Veľmi sa teším na ďalšiu časť sezóny a hlavne olympiádu, tam smeruje všetko úsilie.”

Svetlé okamihy I. Fialková v seriáli SP už zažila. “Vynechali sme v príprave mrazivý Ťumeň, zvolili sme si Idre a boli sme spokojné. Ja so sestrou Paulou sa pohybujeme na akejsi sínusoide, raz vyskočíme hore, potom skúmame, prečo sme zasa dole. V biatlone treba aj trochu šťastia, myslím si, že to ešte príde, najlepšie v Pjongčangu. Pred štyrmi rokmi ma tréner pred Soči ako veľmi mladú odstavil, napriek tomu, že som mala dobrú formu. Pracujeme s mentálnym trénerom, teraz som na tom oveľa lepšie a sčasti som už na olympiádu dozrela.”

- Reklama -