Na snímke ukrajinský boxer Vladimir Kličko počas váženia pred zápasom s Britom Anthonym Joshupom v Londýne 28. apríla 2017. V sobotu večer na národnom futbalovom štadióne vo Wembley pred 90.000 divákmi obaja zabojujú o tituly profesionálnych majstrov sveta v ťažkej váhe organizácií WBA, IBF i menej významenj IBO. A rovným dielom si rozdelia aj prémiu 20 miliónov libier (cca 24 mil. eur). FOTO TASR/AP

“Ako profesionálny boxer i amatér som dosiahol všetko, čo sa dalo. Teraz môžem spokojne ukončiť kariéru, ktorú sprevádzalo mnoho napínavých momentov a smelo odštartovať novú kapitolu svojho života. Nikdy by som si nepomyslel, že moja športová kariéra potrvá tak dlho. Zo srdca ďakujem všetkým ľudom, ktorí mi pomáhali, predovšetkým mojej rodine, môjmu tímu a všetkým fanúšikov,” uviedol Kličko prostredníctvom svojho manažmentu v Hamburgu.

Vladimir Kličko pred prehrou s Britom Tysonom Furym v novembri 2015 kraľoval c ťažkej váhe takmer 11 rokov a bol držiteľom majstrovských opaskov vo všetkých boxerských organizáciách IBF, WBA, WBO a IBO. Mladší brat Vitalija Klička žal úspechy už ako amatér, na OH 1996 v Atlante získal zlatú medailu v najťažšej kategórii do 91 kg.

Pästiar známy pod prezývkou “Doktor oceľové kladivo” získal prvý titul majstra sveta v roku 2000 po triumfe nad Američanom Chrisom Byrdom a v ringu vládol do roku 2003. Potom prišlo prehry s Juhoafričanom Corriem Sandersom a Američanom Lamnonom Brewsterom, no Kličko sa dokázal vrátiť na trón a stal sa jedným z najlepších boxerov v histórii.