Vladimir Kličko ukončil kariéru: „Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali“

„Ako profesionálny boxer i amatér som dosiahol všetko, čo sa dalo. Teraz môžem spokojne ukončiť kariéru, ktorú sprevádzalo mnoho napínavých momentov a smelo odštartovať novú kapitolu svojho života. Nikdy by som si nepomyslel, že moja športová kariéra potrvá tak dlho. Zo srdca ďakujem všetkým ľudom, ktorí mi pomáhali, predovšetkým mojej rodine, môjmu tímu a všetkým fanúšikov,“ uviedol Kličko prostredníctvom svojho manažmentu v Hamburgu.

Vladimir Kličko pred prehrou s Britom Tysonom Furym v novembri 2015 kraľoval c ťažkej váhe takmer 11 rokov a bol držiteľom majstrovských opaskov vo všetkých boxerských organizáciách IBF, WBA, WBO a IBO. Mladší brat Vitalija Klička žal úspechy už ako amatér, na OH 1996 v Atlante získal zlatú medailu v najťažšej kategórii do 91 kg.

Pästiar známy pod prezývkou „Doktor oceľové kladivo“ získal prvý titul majstra sveta v roku 2000 po triumfe nad Američanom Chrisom Byrdom a v ringu vládol do roku 2003. Potom prišlo prehry s Juhoafričanom Corriem Sandersom a Američanom Lamnonom Brewsterom, no Kličko sa dokázal vrátiť na trón a stal sa jedným z najlepších boxerov v histórii.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať