Vlhová v kombinácii na treťom mieste

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila tretie miesto v nedeľnej kombinácii Svetového pohára vo švajčiarskej Crans Montane. Vo svojom premiérovom vystúpení v disciplíne zjazdárskej všestrannosti ako piata pretekárka nedávnej olympijskej súťaže siahala dokonca na prvenstvo. Lenže po skvelom výkone v super-G nezašla optimálne svoje slalomové kolo a na víťaznú Talianku Federicu Brignoneovú stratila 9 stotiniek. Dvanástykrát v kariére sa tak v rámci SP dostala na pódium, premiérovo v kombinácii.

Brignoneová spolu s nedávnou olympijskou víťazkou Michelle Gisinovou ako jediná zo širšieho kruhu favoritiek zašla slalom nad svoje pomery. Obe pretekárky v cieli delili 3 stotinky. Vlhová za nimi zaostala minimálne, hoci medzičasy naznačovali, že bude bojovať o prvenstvo. Mala však problémy s odmäkovým povrchom, podobne ako po nej ďalšia domáca top-favoritka, majsterka sveta Wendy Holdnenerová. Tá skončila napokon štvrtá, čo jej ale stačilo na definitívu zisku malého glóbusu v sezónnom hodnotení kombinácie.

Inšpiratívny príbeh capoeiristky Vargovej: Vrcholy aj pády

Vlhová už dopoludnia predviedla skvelý výkon v superobrovskom slalome a pred druhou časťou súťaže sa zaradila medzi topfavoritky na víťazstvo. V slalome potom útočila z 12. miesta, keď na priebežnú líderku Talianku Sofiu Goggiovú strácala 1,31 s, ale na reálne konkurentky v boji o celkové poradie s výnimkou Holdenerovej mala náskok. V slalome jej nevyšla ideálne najmä spodná časť trate a priebežne sa zaradila na druhú priečku až za Gisinovú, ktorá na Vlhovú po super-G strácala 22 stotín.

Holdenerová potom po chybách nepotvrdila ambície na najvyšší stupienok a klesla až za Slovenku, ktorú však zdolala po prvej časti piata Brignoneová a pripísala si triumf. Goggiová klesla z prvej na ôsmu priečku. Vlhová zašla v slalome druhý najlepší čas za Gisinovou. V kariére stála doteraz na pódiu deväťkrát v slalome (4-2-3) a dvakrát v paralelnom slalome (0-1-1). V celkovom poradí SP sa Vlhová posunula na priebežnú tretiu priečku s 814 bodmi. V kombinácii, ktorá sa išla v prebiehajúcej sezóne iba dvakrát, skončila celkovo siedma.

Rozhodcom bude pomáhať video, Infantino: “Bude to spravodlivejšie”

„Samozrejme, že je veľmi pekné opäť získať krištáľový glóbus,“ povedala v cieli pre ORF Holdenerová, ktorá je majsterkou sveta v kombinácii z vlaňajška a malý glóbus v tejto disciplíne získala predtým už aj v sezóne 2015/2016. „Vedela som, čo všetko je možné a vedela som aj to, že nemusím dnešné preteky vyhrať. O to to bolo pre mňa ťažšie. V celkovom poradí Svetového pohára som druhá a bolo by pekné, ak by to tak zostalo.“

Brignoneová dosiahla celkovo svoj ôsmy triumf v rámci podujatí Svetového pohára: „Bol to strmý svah a to ja milujem. Čakal na nás ťažký slalom, trať už bola rozbitá a stopa vyjazdená. Ale tak je to vždy, keď štartujem s vyšším číslom. Som šťastná, že som vyhrala.“

Na štarte chýbali americké spolufavoritky Lindsey Vonnová a predovšetkým suverénne vedúca pretekárka SP Mikaela Shiffrinová.

Výsledky alpskej kombinácie v Crans Montane:

1. Federica Brignoneová (Tal.) 1:46,47 min, 2. Michelle Gisinová (Švajč.) +0,03, 3. Petra VLHOVÁ (SR) +0,09, 4. Wendy Holdenerová (Švajč.) +0,26, 5. Stephanie Brunnerová (Rak.) +0,38, 6. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,43, 7. Rahel Koppová (Švajč.) +0,64, 8. Sofia Goggiová (Tal.) +0,73, 9. Ricarda Haaserová (Rak.) +1,48, 10. Priska Nuferová (Švajč.) +1,58

Celkové poradie SP (po 33 z 39 súťaží):
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1513 b., 2. Holdenerová 952, 3. VLHOVÁ 814, 4. Tina Weiratherová (Licht.) 797, 5. Goggiová 778, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 767,… 101. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ (SR) 22, … 126. Barbara KANTOROVÁ (SR) 3.

Konečné poradie v kombinácii (2 z 2):
1. Holdenerová 150, 2. Gisinová 109, 3. Brignoneová 100, 4. Marta Bassinová (Tal.) 87, 5. Ana Buciková (Slovin.) 68, 6. Ramona Siebenhoferová (Rak.) 65, 7. VLHOVÁ 60

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať