Vo 1/4-inále súboj Titánov Bayern – Real

0
KK3 Madrid - Útočník Realu Cristiano Ronaldo (vpravo) oslavuje svoj tretí gól so spoluhráčom Marcelom v odvetnom štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov Real Madrid - VfL Wolfsburg v Madride 12. apríla 2016. FOTO TASR/AP Real Madrid's Cristiano Ronaldo, right, celebrates scoring his side’s third goal as Real Madrid's Marcelo, left, joins in the celebration during the Champions League 2nd leg quarterfinal soccer match between Real Madrid and VfL Wolfsburg at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Tuesday April 12, 2016. (AP Photo/Paul White)
- Reklama -

Nyon – Futbalisti Realu Madrid sa ako obhajcovia trofeje vo štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017 stretnú s Bayernom Mníchov. Rekordný 11-násobný držiteľ európskeho pohára číslo jeden nastúpi v prvom zápase u súpera, odveta je na programe na štadióne San Bernabeu. Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Ďalšie štvrťfinálové dvojice v otvorenom žrebe bez nasadených, kde už neplatili žiadne obmedzenia, resp. sa mohli stretnúť aj dva tímy z rovnakej krajiny, tvoria Atletico Madrid – Leicester City, Borussia Dortmund – AS Monaco a Juventus Turín – FC Barcelona.

Opäť najväčšie, až trojnásobné zastúpenie vo štvrťfinále má Španielsko (Real Madrid, FC Barcelona, Atletico Madrid), premiérovo v tejto fáze je anglický majster Leicester City. “Líšky” v osemfinále vyradili FC Sevillu. Nemeckú Bundesligu reprezentujú tradične Bayern Mníchov a Borussia Dortmund, po jednom klube dodali Francúzsko (AS Monaco), resp. Taliansko (Juventus Turín). “Kniežatá” v osemfinále eliminovali Manchester City, sériový taliansky šampión Juventus so poradil s FC Porto.

Real vyhral uplynulé tri súboje s Bayernom, vrátane semifinále v sezóne 2013/2014. Madridský klub, vtedy pod vedením súčasného kouča Bayernu Carla Ancelottiho, vyhral odvetu v Mníchove 4:0. Bola to rekordná prehra Bavorov na domácej pôde na európskej scéne. Vo vyraďovačke sa v pohároch stretli už desaťkrát, oba tímy boli úspešné v piatich prípadoch.

Monaco a Dortmund sa ešte nikdy nestretli v súťažiach riadených UEFA vo vzájomnom súboji.

Atletico a Leicester na seba v pohároch narazili dvakrát a v oboch prípadoch bol úspešný španielsky zástupca. V sezóne 1961/1962 v PVP (1:1 vomnku a 2:0 doma) a v ročníku 1997/1998 v prvom kole v Pohári UEFA (2:1 doma i vonku).

Barcelona a Juventus sa stretli vo finále LM v roku 2015, Katalánci v Berlíne vyhrali 3:1.

Prvé štvrťfinálové zápasy sú na programe 11./12. apríla, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr 18./19. apríla. Žreb semifinálových dvojíc LM sa uskutoční opäť v Nyone 21. apríla, pričom zápasy tejto fázy sú na programe 2./3. mája a odvety 9./10. mája. Finále LM sa bude konať v sobotu 3. júna na Millennium Stadium v Cardiffe.

      Žreb štvrťfinále LM 2016/2017:
Atletico Madrid – Leicester City
Borussia Dortmund – AS Monaco
Bayern Mníchov – Real Madrid
Juventus Turín – FC Barcelona

      kalendár žrebov LM 2016/2017:
21. apríla: žreb semifinále a finále (Nyon)
      zápasový kalendár LM 2016/2017:
11.-12. apríla: 1. zápasy štvrťfinále
18.-19. apríla: odvety štvrťfinále
2.-3. mája: 1. zápasy semifinále
9.-10. mája: odvety semifinále
3. júna: finále (Cardiff, Millennium Stadium)

- Reklama -