Vranovčania už tretíkrát s trofejou nadnárodnej Interligy

Banská Bystrica - Džudisti MŠK Vranov už tretíkrát triumfovali v nadnárodnej Interlige družstiev. Vo finálovom kole play off si poradili v súboji o 1. miesto s USK Praha 3:2.

0
97
Ilustračné foto
- Reklama -

Vranovčania si pohár za celkové prvenstvo vybojovali v rokoch 2013 a 2014 a na banskobystrických Štiavničkách si šek na 1400 eur privlastnili tretí raz v krátkej päťročnej histórii Interligy. Posilnení aj borcami z Ukrajiny vsadili na vyrovnanosť vo všetkých piatich hmotnostiach. Vo finále prehrávali s USK 1:2, potom cenný bod získal tesným pomerom len na jedno napomínanie Peter Žilka a úspech dovŕšil po 55 sekundách boja Bondarenko s ipponom na Hlaváčka.

Vranovské družstvo bolo aj srdcovou záležitosťou Jána Krišandu, prezidenta SZJ a člena tomto klubu: “Zvažovali sme, či Interligu pôjdeme, teraz neľutujeme a naplno sa radujeme. Tradičný súper USK Praha nás potrápil až do samého konca, no asi najviac sme sa obávali Katovíc. Pomohli nám Ukrajinci, reprezentant tento krajiny Bondarenko s nami zápasí už päť rokov a Drebot je tiež náš dlhoročný člen. Inak perspektívu Interligy vnímam pozitívne, aj my Vranovčania sme zvažovali, či ísť ME družstiev, no zabehnutej Interlige sme dali tentoraz prednosť, nie ako vlani. Manažérsky sme zvládli skladbu družstva, Ukrajinci i ďalší zvýšili celkovú úroveň. Interligu rozširovať nebudeme, napriek záujmu. Celú odmenu 1400 eur si rozdelia samotní naši džudisti.”

Matej Poliak získal pre Vranovčanov vo finále dôležitý prvý bod. “Vo finále sme si verili, ja som mal urobiť základný bod, spoliehali sme sa na Petra Žilku a Bondarenko bol nespochybniteľný. V tomto roku som sa posunul výkonnostne dopredu, pre mňa sú dlhodobým cieľom OH v Tokiu.”

Peter Žilka, nedávno piaty na ME do 23 rokov v Tel Avive, zachraňoval situáciu za nepriaznivého stavu 1:2 a vďaka nemu Vranovčania vyrovnali nepriaznivé skóre. “Na tatami som sa cítil dosť unaveno, pretože mám za sebou dvojtýždňovú pauzu po ME a zápasy boli dosť náročné. Pre nás je Interliga dôležitá, už s vybudovaným dobrým zvukom. Aj odmena je zaujímavá, aspoň si trochu prilepšíme. Prvenstvo v turnaji vnímame ako príjemnú čerešničku na záver sezóny.”

Výsledky

štvrťfinále
Dukla B. Bystrica – Sokol Praha Vršovice 5:0

semifinále:
B. Bystrica – USK Praha 2:3,
MŠK Vranov – KS AZS AWF Katovice 3:2

o 3. miesto:
B. Bystrica – Katovice 1:4

finále:
Vranov – USK 3:2
-66: Poliak – Žemla ippon (1:0)
-73: Drebot – Jakub Ječmínek ippon (1:1)
-81: Franický – Turek juko (1:2)
-90: Žilka – Jan Ječmínek šidó (2:2)
+90: Bondarenko – Hlaváček ippon (3:2)

Konečné poradie:
1. Vranov,
2. USK Praha,
3. Katovice,
4. B. Bystrica,
5. Vršovice,
6. Gliwice

- Reklama -