Vstupenky na ZOH 2018 sú už v predaji, SOV zverejnila ceny

0
282
Na snímke snehové sochy uprostred olympijských kruhov počas festivalu snehu v kórejskom meste Pjongčangu 3. februára 2017. Mesto Pjongčang bude dejiskom zimných olympijských hier v roku 2018. FOTO TASR/AP
- Reklama -

Bratislava – Vstupenky na zimné olympijské hry v Pjongčangu sú k dispozícii už rok pred ich začiatkom. Pre Slovensko je oficiálny predajca Slovenský olympijský výbor (SOV).

Ceny sa pohybujú od 20 do 1300 eur. “Najnižšia suma je na biatlonový šprint na 7,5 kilometra, najvyššia čiastka predstavuje najdrahší lístok na otvárací ceremoniál. Na hokejové finále stojí C-lístok okolo 550 a A-lístok okolo 980 eur. Na súťaž žien v krasokorčuľovaní je cena 480 eur, ktorá sa bude znižovať podľa kategórií od A po D, pri finále len po C. Ľudia vďaka tomu môžu vidieť svoj šport vo vyšších i nižších cenových reláciách,” priblížila predsedníčka predstavenstva Slovenskej olympijskej marketingovej, a.s. Eva Gažová.

Momentálne je zakúpených približne 480 vstupeniek, v tomto balíku však ešte nezahrnuli hokej – top lákadlo. “Vstupenky sme museli objednať už v máji minulého roka, čiže dosť v predstihu, než bude známe, kto sa kvalifikuje a kto nie. Hokej sa dokúpi neskôr, keď sa dozvieme termíny zápasov Slovákov, na každý duel máme ako krajina právo na 50 lístkov,” zdôraznila Gažová.

Počet fanúšikov podľa nej závisí od účasti či neúčasti hráčov NHL pod piatimi kruhmi: “Na ZOH je zakaždým najväčší záujem o hokej, v roku 2010 v kanadskom Vancouveri sme predali približne 800 vstupeniek. Kórejská republika síce nie je príliš hokejová krajina, ale máme aj ďalších športovcov s potenciálom prekvapiť. Snoubordistka Klaudia Medlová, Zuzana Stromková v akrobatickom lyžovaní, hokejisti, biatlonisti, takže želiezok na dobrý výsledok je viac.”

Predstavitelia SOV sa najviac sústredili na alpské lyžovanie, konkrétne slalom žien. “Ďalej sú to biatlon a divácky atraktívne predstavenia ako krasokorčuliarska exhibícia alebo hokejové stretnutia. Gala v krasokorčuľovaní je veľmi žiadané u nás aj celosvetovo, niekedy je vypredané skôr než finále hokeja. Vstupenkám sa venujeme od Sydney 2000, takže sme si vybudovali kontakty s inými predajcami a vieme si vymeniť lístky. Dokážeme ich zaobstarať napríklad na rýchlokorčuľovanie, aj keď tam Slovensko nemá zastúpenie,” dodala Gažová.

- Reklama -