Záver jesene v znamení Adventných kôl a lokálnej pomoci

Záver jesennej časti futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 sa opäť bude niesť v predvianočnej atmosfére. Únia ligových klubov (ÚLK) v spolupráci s klubmi a partnermi pokračuje v tradícii a po tretí raz pôjde v závere roka na slovenských štadiónoch nielen o body do tabuľky, ale aj o pomoc tým, ktorí to potrebujú.

0
Ilustračné foto
- Reklama -

“Teší ma, že pokračujeme v začatej tradícii z predchádzajúcich dvoch sezón. Kluby Fortuna ligy vnímajú svoju spoločenskú zodpovednosť a chcú spoločne prostredníctvom Nadácie Únie ligových klubov – Naša liga pomáhať vo svojich regiónoch,” povedal prezident ÚLK Ivan Kozák. Pre Nadáciu ÚLK je to ďalší projekt s charitatívnym rozmerom. Vlani sa podarilo počas Adventných kôl vyzbierať 9208 eur, v rámci Veľkonočného kola putovalo viac ako 100 kilogramov futbalového výstroja deťom zo sociálne slabších pomerov a ďalšie tematické kolo pri príležitosti Dňa matiek vynieslo na dobročinné účely 750 eur. “V tejto sezóne sa pre nás opäť stáva symbolom Adventné obdobie. Fanúšikovia na všetkých fortunaligových štadiónoch budú môcť za dobrovoľný príspevok získať vianočnú ozdobu s motívom našej ligy, a tak nielen prispejú na dobrú vec, ale zároveň môžu týmto pekným darčekom potešiť svojich blízkych,” dodal výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Pomoc v rámci Adventných kôl bude mať lokálny charakter. Kluby podporia organizácie či jednotlivcov vo svojom regióne, ktorých si vyberú. “Na poslednom Prezídiu sme sa dohodli, že tejto zbierke ponecháme komunitný charakter a každý klub si vyberie, komu chce pomôcť. Mnohé kluby už s takýmito organizáciami vo svojom okolí spolupracujú niekoľko rokov,” citovala tlačová správa ÚLK Mertinyáka.

Priamo na fortunaligových štadiónoch počas posledných dvoch kôl futbalovej jesene bude verejná zbierka. Za symbolickú sumu môžu diváci získať drevenú ozdôbku “NAŠA LIGA”. Zbierka bude na všetkých štadiónoch v rámci 18. a 19. kola Fortuna ligy. K dispozícii budú na objednávku aj drevené sety vianočných ozdôb s logami jednotlivých klubov, ktoré si môžu fanúšikovia objednať a potom vyzdvihnúť priamo na klube. Cena jedného setu bude 20 eur, presná polovica pôjde na Nadáciu ÚLK, resp. vybraným organizáciám.

- Reklama -