Život na farme s deťmi – ako to bolo kedysi?

V poslednej dobe sa čoraz viac ľudí sťahuje z mesta do dediny, prípadne rovno na farmu. V mnohých smeroch je tento spôsob života lákavý, keďže farma prináša množstvo skvelých príležitostí, ako si splniť sen o vysnívanej práci so zvieratkami či postaviť si vlastný domček ďaleko od civilizácie. A viete vôbec, aký bol „farmársky život“ niekoľko rokov dozadu? Zmenilo sa od vtedy vôbec niečo?

Čistý vzduch – žiadne alergie

Životné prostredie bolo niekoľko desiatok rokov dozadu omnoho čistejšie a zdravšie, o čom niet pochýb. Vtedajší obyvatelia nemali problémy s alergiami či inými dýchacími ťažkosťami, čomu je dnes bohužiaľ koniec. Žiadne autá, továrne či nebezpečné chemické postreky, ktoré výrazne poškodzujú zdravie človeka!

Aké boli medziľudské vzťahy?

Vzťahy ľudí na farmách boli síce rôznorodé, no s istotou sa dá povedať, že boli úprimné a skutočné. Všetci sa navzájom poznali, pomáhali si a boli ako jedna veľká rodina. Chov kačíc i dobytku či pestovanie zeleniny a ovocia zabralo farmárom väčšinu dňa, no výsledok stál rozhodne za to. Chutné mäso, čerstvá zelenina, šťavnaté ovocie, a to bez akýchkoľvek chemických postrekov či škodlivín, ktoré sa dnes využívajú na dennom poriadku!

Aj deti si prišli na svoje!

Možno si myslíte, že vyrastať na farme nie je vôbec jednoduché, no opak je pravdou! Ak je dieťa už od malička vychovávané na statku, veľmi rýchlo sa naučí skromnosti, samostatnosti aj pracovitosti. Vie, čo je správne, a čo naopak nie, no taktiež sa dokáže postarať o zvieratká, ku ktorým má vzťah už od útleho veku. Čo sa týka zábavy, stačilo im detské odrážadlo, lopta či autíčko a o zábavu mali postarané. Aj vy máte pocit, že dnešná doba je v porovnaní s minulosťou úplne odlišná? Nebojte sa splniť si sen o vlastnej farme, veľkej rodine a živote mimo civilizácie, možno je to presne to, čo ku šťastiu potrebujete!

Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať