Zlatá a strieborná medaila z ME 2017 je doma!!!

Július Lang, ktorý štartoval v kategórii Wakeskate Open men, nám vybojoval striebro. Vo finále štartoval, ako najvyššie nasadený. A napriek neštastnému pádu v prvej jazde skončil na druhom mieste. Ďusko sa vyjadril „som trochu sklamaný, pretože na tento pretek som prišiel poraziť svojho najväčšieho súpera francúza Clémenta De Premonville.“ Na Júliusa sme náležite pyšní a vieme, že tento chalan má pred sebou ešte veľkú budúcnosť.

Zvyšok výpravy nás veľmi slušne reprezentoval. Miroslav Hríbik sa prebojoval do finále, kde skončil na 8 mieste. Juraj Vrzgula v kategórii veterans skončil na 5 mieste. Aaron Tabák v kategórii boys prebojoval do semifinále, kde skončil na 7 mieste v skupine. A Ján Jerga sa bohužial v naozaj neuveriteľnej konkurencii neprebojoval ani do semifinále.

Majstrovstvá Európy 2017 vo wakeboardingu a wakeskatingu sa konali v Sliders Cable Park, El Gouna v Egypte. Na tohtoročne preteky dorazilo viac ako 200 jazdcov/závodníkov z 22 krajín, pričom športovci súťažia v trinástich rôznych kategóriách.

V Sliders Cable Parku je 5 stĺpový vlek, dlhý 460 metrov so 6 unášačmi a výškou 10 metrov, vlek disponuje skvelým prekážkovým parkom.

Slovenskú výpravú, ktorá bola na naše pomery tento rok naozaj obrovská reprezentovali až 7 jazdci. Vo wakeskate kategórii nás reprezentoval Július Lang, ktorý bol trojnásobný majster Európy v juniorskej kategórii a Zuzana Vráblová, ktorá je úradujúca majsterka sveta. Vo wakeboard kategórii nás reprezentoval Miroslav Hríbik, majster sveta z roku 2014, Juraj Vrzgula, Aaron Tabák a Janko Jerga.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať