Ten správny adrenalín pre tento rok: Red Bull 400

Poďte si odbehnúť svojich najťažších 400 metrov na legendárny skokanský mostík vo Vysokých Tatrách.

Jeden deň. Jeden mostík. Jeden extrémny beh s cieľom v nadmorskej výške 1346 metrov. Red Bull 400 sa 22.  augusta  2020 postará o váš zvýšený tep. Ten dokáže na týchto pretekoch vyskočiť zo  70 úderov za minútu až na 200!

Bežecká trať v dĺžke štyroch futbalových ihrísk na prvý pohľad neznie ako náročná výzva. Keď si však predstavíte výbeh do strmého kopca, ktorý predstavuje 40-poschodovú budovu, tak to vám zásadne zmení pohľad na tieto preteky. Nevyužívaný skokanský mostík na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách si opäť na jeden deň pripomenie časy svojej najväčšej slávy a Slovensko sa už po tretíkrát stane súčasťou svetovej série. Red Bull 400 tento rok hosťuje iba pár krajín, medzi ktorými je napríklad aj Poľsko, Fínsko, Kazachstan či Južná Kórea.

Ak sa tešíte na bežeckú výzvu tohto leta a chcete si poistiť svoje miesto na štarte, tak určite sledujte web redbull.sk/400, kde nájdete odpovede na všetky vaše otázky. A pokiaľ sa už týchto pretekov naozaj neviete dočkať a chcete byť medzi prvými, ktorým pošleme informáciu u spustení registrácie 24 hodín vopred, tak vyplňte formulár na webe redbull.sk.

Red Bull 400
Peter Kovac – Red Bull Media House

Či už sa rozhodnete pre individuálnu kategóriu, alebo vytvoríte s partiou štafetový tím, tešiť sa môžete na ikonickú slovenskú lokalitu a športový zážitok, na ktorý budete ešte dlho spomínať. Vyťahujte diáre, zapisujte 22. august  2020, nastavujete budíky a začnite trénovať. Red Bull 400 preverí toto leto  vaše odhodlanie a odmení vás za to tým najlepším výhľadom na Štrbské Pleso.

FACEBOOK EVENT | @REDBULLSK | #REDBULL400

Viac o Red Bull 400 a histórii pretekov

Red Bull 400 je svetová séria najťažších behov na strmých skokanských mostíkoch. Lokality, v ktorých sa preteky organizujú, podliehajú jedinému pravidlu – „štvorstovka“ sa môže uskutočniť iba na kopcoch určených k zoskokom na lyžiach alebo na samotných výškových skokanských mostíkoch. V roku 2018 sa premiérovo podarilo preteky priniesť aj do Vysokých Tatier a tento rok sa akcia vracia na rovnaké miesto už po tretíkrát. Na Štrbské Pleso, na veľký mostík (s označením HS 136), ktorý bol pred príchodom pretekov Red Bull 400 naposledy využitý počas lyžiarskej freestyle súťaže ešte v roku 2003. Podujatie organizačne opäť zastreší agentúra BE COOL.

Red Bull 400
Peter Kovac – Red Bull Media House

Myšlienka  využitia  letných  opustených  skokanských  mostíkov   napadla   v roku   2011   Rakúšanovi Andreasovi Bergerovi. Výzva bola jasná, behom čo najrýchlejšie prekonať klasickú atletickú 400-metrovú vzdialenosť na netradičnej trati skokanského mostíka. Od konca dopadu až po rozjazdovú lávku, s maximálnym uhlom sklonu 37 stupňov (75% prevýšenie). Red Bull 400 sa tak stal najkratším a najextrémnejším globálnym 400-metrovým behom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať