Nová zmes rastlinných proteínov s kompletným profilom aminokyselín

Predstavte nám, prosím, pozadie vašej ambicióznej novinky.

V Max Sporte sa riadime tým, že počúvame hlasy ľudí, ktorým naše produkty pomáhajú a sledujeme svetové trendy vo vývoji funkčnej výživy pre moderných, aktívnych spotrebiteľov. Keďže kvalitný obsah proteínov je základom väčšiny našich produktov a stretávame sa s čoraz väčším dopytom po vegánskych potravinách a výživových doplnkoch, rozhodli sme sa vo vlastnej réžii pre našu potrebu vyvinúť novú zmes, ktorá bude obsahovať synergický pomer najkvalitnejších proteínov dostupných v rastlinnej ríši. Výsledkom tejto práce, na ktorej sa podieľali experti na výživu, biochémiu a tiež nezávislé laboratóriá, je unikátna proteínová formula, ktorá sa zatiaľ nikde inde vo svete nepoužíva. Zmes, ktorú plánujeme odteraz využívať v rámci našich produktov, sme nazvali VEGA ProFusion®. A keďže je to naša unikátna receptúra, získali sme pre ňu aj ochrannú známku.

Čo táto zmes konkrétne obsahuje?

Zmes VEGA ProFusion® obsahuje tri rastlinné zložky. Jej základom je najkvalitnejší hrachový proteín na svete Pisane B9 a zvyšok tvoria kvalitné ryžové bielkoviny a netradičný proteínový zdroj – faba bôby. Tieto nutrienty pochádzajú zo surovín najvyššej kvality. Sme hrdí na to, že sa nám podarilo zo všetkých možných kombinácií v spolupráci s top expertami dať dokopy práve tieto zložky proteínov. Spoločne totiž vytvárajú bohatý a kompletný profil aminokyselín, ktorý dokonca presahuje normy stanovené Svetovou zdravotníckou organizáciou. Čistá zmes VEGA ProFusion® obsahuje až 81 % vysoko kvalitných bielkovín. Zvyšok predstavuje naozaj minimálny obsah sacharidov a tiež veľmi nízky obsah tukov. Cukor a saturované tuky sú v nej zastúpené v úplne zanedbateľnej miere.

vicia-fabaAké konkrétne vlastnosti tento proteín má? Ako z neho môžu športovci benefitovať?

Pri vývoji sme od začiatku pamätali na to, aby bola zmes dobre rozpustná, stráviteľná a aby v maximálnej možnej miere z rastlinných zdrojov podporovala nárast čistej svalovej hmoty a zároveň pomáhala pri znižovaní telesného tuku a tiež regenerácii po cvičení. Zmes neobsahuje absolútne žiadne alergény. Nemá v sebe sóju, lepok ani geneticky upravované suroviny. Mnohé zdroje proteínu obsahujú zároveň látky, ktoré znižujú schopnosť vstrebávania bielkovín a ďalších dôležitých živín, pri VEGA ProFusion® sme tieto tzv. antinutrienty zredukovali na sotva merateľnú hodnotu.

Predpokladáme, že máte s touto proteínovou zmesou veľké plány. Prezradíte, ako sa k nej bude dať dostať?

Novú proteínovú zmes chceme primárne využívať ako základ našich produktov funkčných, zdravších snackov pre širokú skupinu zákazníkov. Prvým produktom, ktorý túto novú „Max Sport formulu“ obsahuje, je tyčinka Raw Paleo Protein – čo je vlastne prvá 100 % prírodná, raw a zároveň proteínová tyčinka. Zmes VEGA ProFusion® však máme už teraz v pláne uviesť aj vo svojej čistej podobe – teda vo forme prvého vegánskeho proteínu v prášku s vynikajúcimi vlastnosťami a lahodnou chuťou. Veríme, že si ju športovci obľúbia ako novú alternatívu, či už klasického kokteilu pred, počas alebo po cvičení a tiež ako súčasť vlastných fitness receptov či smoothies.

Raw Paleo Protein – prvá raw a proteínová tyčinka v jednom

Pozrite sa bližšie na novú pochúťku do ruky, ktorá v sebe maxsport_product_paleo-protein_all_resizespája benefity proteínovej funkčnej potraviny a 100-percentne prírodnej raw tyčinky. Raw Paleo Protein od slovenskej značky funkčných potravín Max Sport je tyčinka vyrobená primárne zo sušeného ovocia, kakaového masla, orechov a semien. Obsahuje unikátnu, čisto prírodnú, rastlinnú bielkovinovú zmes VEGA ProFusion®, ktorú vyvinul priamo Max Sport v spolupráci s odborníkmi. Tá má v sebe tri základné zložky: hrachové bielkoviny, ryžové bielkoviny a bielkoviny z bôbu záhradného. Vďaka tomu tvoria tyčinku z 20 % tie najkvalitnejšie bielkoviny z rastlinnej ríše. Raw Paleo Protein spĺňa všetky parametre čisto prírodného produktu vhodného pre vegánov, ktorý neobsahuje lepok, sóju, mlieko, pridaný cukor a geneticky modifikované suroviny.

Od konca septembra máte na výber z až piatich verzií. Príchuť Poppy Sha Man obsahuje popri hlavných ingredienciách sušené slivky a mak. Druhou verziou je Zenberry zo sušených brusníc, hrozienok a ľanových a chia semienok. Príchuť Peanut Volcano vás ohúri sýtou chuťou arašidov a čisto prírodného arašidového masla. Milovníci ovocných chutí môžu siahnuť po príchuti Jungle Banana alebo Blood Orange, ktoré obsahujú kúsky banánov a pomarančov a viac kakaa.

Viac informácií o nutričných hodnotách nájdete na www.maxsport.sk

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať