Ola Brasil! Turnaj Neymar jr’s Five má svojich Slovenských víťazov

Poznáme slovenských víťazov Neymar Jr’s Five! Z bratislavského finále sa do Brazílie prebojoval mužský tím Atletico Trnava F.C. a ženský tím Spartak Myjava. Tieto úspešné partie už môžu začať baliť kufre, a aj plavky a žabky. V júli totiž pocestujú do Praia Grande na veľké svetové finále.

V ňom sa stretnú s hráčmi zo 61 krajín a zabojujú o majstrovský titul. Na domácej pôde sa našim víťazom podarilo vyradiť všetkých. Ako sa im bude dariť v Južnej Amerike môžete sledovať naživo na redbull.tv 21. júla 2018.

Ola Brasil! Turnaj Neymar jr’s Five má svojich Slovenských víťazov
Jan Kasl – Red Bull Content Pool

Filip Tomovič z Atletico Trnava F.C., z tímu, ktorý vyhral aj sobotnú kvalifikáciu, hodnotí ich cestu za brazílskym snom, ktorý nebol pre chalanov prvotným cieľom: „Určite každý, koho by ste opýtali, to mal v hlave, ale nebolo to, že sme tam! Čím ďalej sme hrali, čím sme boli k výhre bližšie, tým sme si to viac uvedomovali a bola tam aj nejaká tréma. Ale zvládli sme to! Do Brazílie si to ideme užiť.“

Neymar jr’s Five
735 gólov 245 odohratých zápasov 101 tímov zo Slovenska a 4 zo zahraničia 18 použitých lôpt 8 minút trval v priemere jeden zápas 5 dní plných futbalu 4 mestá a 2 VEĽKÉ VÍŤAZSTVÁ

Neymar Jr’s Five tento rok aj na Slovensku

Barbora Šedivá zo Spartak Myjava sa teší, že Neymar Jr’s Five bol konečne na Slovensku a mal aj ženský turnaj: „Bolo mi cťou zahrať si proti takýmto tímom. Išli sme sem s prázdnou hlavou, že si len zahráme schuti futbal. Ani sme nevymýšľali, že to ideme vyhrať. Keďže sme však vyhrali skupinu, pustili sme sa do hry, robili sme to, čo nás baví a skončilo to takto, za čo sme veľmi rady. Do Brazílie sa veľmi tešíme! Naša radosť je neopísateľná, sú to emócie a ešte stále tomu nedokážeme uveriť!“

Ola Brasil! Turnaj Neymar jr’s Five má svojich Slovenských víťazov
Jan Kasl – Red Bull Content Pool

Tímy sa proti sebe postavili v rýchlych desaťminútových zápasoch. Piati na piatich. Bez brankára. A ani horúci betón na strešnom parkovisku im nezabránil v predvedení tých najlepších výkonov a akcií. Neymar Jr’s Five priniesol netradičný koncept malého futbalu na Slovensko premiérovo po prvý raz aj v spolupráci so Slovenským zväzom malého futbalu.

OKTAGON 6 očami reportéra

Prezident Peter Králik ostatným krajinám, ktoré turnaj v minulých rokoch organizovali, závidel a je rád, že sa ho konečne podarilo priniesť aj na Slovensko. Zaslúžené víťazstvá hodnotí na výbornú: „Vyhrali tí, ktorí si to najviac zaslúžili. Hráčov z Atletico Trnava F.C. poznáme, sú to víťazi Trnavskej Topligy. Čiže od nich očakávame, že sa pobijú aj v Brazílii. Zo športového hľadiska vyhrali určite tie najlepšie tímy. Tak ako v mužskej kategórii, tak aj v tej ženskej.“

Ola Brasil! Turnaj Neymar jr’s Five má svojich Slovenských víťazov
Jan Kasl – Red Bull Content Pool

CELÝ DEŇ FUTBAL

Futbalová nedeľa bola o futbale. Malom, rýchlom, akčnom a svetovom. Od rána až do neskorého poobedia. Okrem partií z celej krajiny, mužských aj ženských, na streche koučoval až tri Niké tímy aj legendárny Laco Borbély, svoje najlepšie triky vo freestyle futbale predviedla majsterka sveta Lucia Kevická a exhibičný zápas si zahrali známi športovci, raperi a youtuberi. Vo vyrovnanom priateľskom zápase sa predstavil aj Filip Tůma, Richard Lintner, Dušan Tittel, Branči Vec Kováč, Exploited, či Tóno S.

5 pilierov zdravého životného štýlu na ktoré by sme nemali zabúdať

Sláva víťazom, česť porazeným, futbalu zdar. Prvý slovenský Neymar Jr’s Five je za nami. Držíme palce všetkým, ktorí budú našu krajinu reprezentovať v Brazílii. Viac o turnaji, viac fotiek a viac videí hľadajte na redbull.sk/neymar.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať