Slovenskú výpravu na Európsky olympijský festival mládeže povedie Roman Hanzel

Viac ako 50 mladých športovcov zo Slovenska odcestuje už o niekoľko týždňov na štrnásty Európsky olympijský festival mládeže (EYOF), ktorý sa koná v maďarskom Győri. Podujatie, ktoré sa neoficiálne nazýva aj letné Európske olympijské hry mládeže, sa bude konať v dňoch 23. – 29. júla a zúčastní sa na ňom viac ako 3 000 športovcov z 50 krajín. Slovensko bude zastupovať 54 športovcov (29 dievčat a 25 chlapcov) do 17 rokov, ktorí budú bojovať o cenné kovy v športových disciplínach.

0
22497

V doterajšej histórii Slovenska sme na tomto podujatí získali celkovo 35 medailí. Verím, že naša medailová bilancia sa po tohoročných hrách rozšíri o ďalšie cenné kovy. Veľké nádeje vkladáme do niekoľkých našich mladých športovcov. Niektorí z nich sa zapojili aj do nášho grantového programu Nadácie SOV Ukáž sa!, čo nás veľmi teší. Je dôležité podporovať mladé športové talenty v ich kariérnom rozvoji a sledovať ich športové výkony na takom medzinárodnom podujatí, akým je EYOF. Práve tu sa naši športovci stretnú so silnou medzinárodnou konkurenciou. Verím však, že v mnohých športových disciplínach môžeme dosiahnuť výborné umiestnenie. Našim mladým olympionikom želám veľa športových úspechov,” hovorí Anton Siekel, prezident Slovenského olympijského výboru.

V doterajšej histórii Slovenska sme na tomto podujatí získali spolu 11 zlatých, 7 strieborných a 17 bronzových medailí. Na tohoročnom podujatí budeme mať zastúpenie v športových disciplínach ako atletika, cyklistika, džudo, gymnastika, rýchlostná kanoistika, plávanie či tenis. Reprezentovať nás bude 54 športovcov. Okrem iných aj kanoista a nádejný adept na medailu Richard Németh.

Na toto podujatie som sa pripravoval niekoľko mesiacov. Verím, že túto snahu zúročím a premením ju na medailu. Uvedomujem si, že EYOF je medzinárodné podujatie a konkurencia je veľká. Teším sa však na olympijskú atmosféru a verím, že to bude nielen pre mňa, ale aj pre celú slovenskú výpravu veľký športový zážitok,“ hovorí kanoista Richard Németh.

V rámci slovenskej výpravy do Győru bude mať svoje dôležité miesto aj Erik Vlček – slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike, strieborný medailista v súťaži štvorkajaku z olympiády v Pekingu a Rio de Janeiro a držiteľ bronzovej medaile z olympiády v Aténach. Slovenskú výpravu bude viesť projektový manažér pre športy v rámci SOV Roman Hanzel.

Európsky olympijský festival mládeže sa koná každý nepárny rok a delí sa na letnú a zimnú časť podobne ako riadne olympijské hry. Zúčastniť sa ho môžu mladí športovci do 17 rokov. Cieľom tohto podujatia je umožniť zažiť aj im atmosféru olympijského podujatia a pripraviť ich na účasť na riadnej olympiáde. Zakladateľom myšlienky sa začiatkom 90-tych rokov stal prezident Medzinárodného olympijského hnutia Jacques Rogge. V poradí prvý festival sa konal v Bruseli v roku 1991.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.