Oplatí sa bicykel vypožičať? Odpoveď je jednoznačná

Urbanizácia a modernizácia so sebou neprinášajú iba pohodlie. Autá sa stali neoddeliteľnou súčasťou dnešného života, no ich veľké množstvo na cestách nám život skôr komplikuje. Hustá premávka spôsobuje znečistenie ovzdušia a prináša aj bezpečnostné riziká. Ak chceme, aby aj naďalej boli naše mestá atraktívne a udržateľné, musíme na tento problém reagovať.

V mestách, kde je prebytok áut veľkým orieškom, pristupujú k radikálnym opatreniam – obmedzenie používania áut alebo využívanie zaujímavých alternatív. Či už v podobe zdieľaných verejných automobilov alebo ekologickejšie riešenie – požičovne bicyklov. Práve požičiavanie bicyklov je medzi ľuďmi čoraz obľúbenejšie na rýchle presuny ale aj krátke výlety.

VÝHODY PRENÁJMU BICYKLOV

Medzi najväčšie výhody požičiavania bicyklov patrí flexibilita prepravy, zníženie emisií vozidiel, zdravotné prínosy, zmiernenie dopravnej zápchy a zníženie spotreby paliva a teda šetrenie finančných nákladov.

Za pozornosť stojí aj to, že bicykle si ľudia požičiavajú podľa potreby, nemusia teda investovať do kúpy vlastného bicykla a nemusia čeliť starostiam s jeho údržbou, skladovaním a bezpečným odložením na verejných priestranstvách. Prenájom bicyklov umožňuje užívať si výhod bicykla aj tým, ktorí by na bicykel ani nepomysleli – či už turistom alebo miestnym obyvateľom.

Robíte pravidelné prechádzky aj v zime?

Vďaka prenajímaniu bicyklov sa mení tvár celého mesta. Podľa prieskumu záujem o cyklistiku v mestách, kde sú požičovne bicyklov, výrazne vzrastá. Jazdenie na bicykloch sa považuje za bezpečný a čoraz bežnejší spôsob prepravy.

AKO TO ZAČALO

Koncept požičiavania bicyklov pochádza z roku 1960. Avšak technológie na sledovanie pohybu bicyklov boli zastarané, až kým sa nerozvinuli do dnešnej podoby, kedy poskytujú presné informácie o aktuálnom pohybe bicyklov a chránia ich aj pred krádežami. Vďaka týmto vylepšeniam zažíva prenájom bicyklov boom – je cenovo dostupný a ľudia si naň veľmi rýchlo zvykajú. Dnes sú ľuďom k dispozícii bicykle najrôznejších typov a veľkostí, detské bicykle aj bicykle pre dospelých. Na svoje si teda prídu celé rodiny.

BEZPEČNOSŤ

Pri prípravách na rodinný výlet je potrebné pripraviť nielen detské oblečenie vhodné na túto športovú aktivitu, ale aj cyklistické prilby. Chýbajúca cyklistická infraštruktúra je problémom vo väčšine slovenských miest, ale aj tu vidno malé pokroky. Cyklochodníčky a cyklotrasy sa kde-tu budujú. Aj napriek týmto problémom je požičiavanie a prenájom bicyklov čoraz obľúbenejšie. Obyvatelia tak môžu mať prospech z prázdnejších ciest a čistejšieho ovzdušia – či už sú cyklistami alebo nie.

Bicyklom do práce

NA DOVOLENKE

Plánujete dovolenku a radi by ste na nej využili aj bicykle? Skvelým riešením je prenájom bicykla v cieľovej destinácii. Nielenže je to jednoduché, ale aj lacné a veľmi zábavné.

AKO TO FUNGUJE

Požičovne väčšinou disponujú kvalitnými bicyklami, možno lepšími ako máte doma. Stav bicyklov je pravidelne kontrolovaný skúsenými mechanikmi požičovne – pred požičaním aj po požičaní. Pri požičiavaní vám bicykel prispôsobia vašej postave (sedlo, pedále). Skúsený personál vám iste rád poradí aj trasy, kam sa na požičanom bicykli vybrať, načerpať energiu a vidieť veľa zaujímavého.

Stačí len prísť, vybrať si bicykel, spísať zmluvu a ide sa. Pri uzatváraní zmluvy o prenájme bicykla si prečítajte jej text a pri vypĺňaní niektorých Vašich osobných údajov sa nemusíte vôbec ničoho obávať, ochrana osobných údajov a teda aj údajov o vás, je samozrejmosťou každej požičovne.

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

5 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať