Kluby bojových športov na Slovensku: Victory Gym Trenčín

Pripravili sme si pre vás ďalšiu časť našej rubriky, kde sa venujeme predstavovaniu slovenských klubov zameraných na bojové športy. V tejto časti si predstavíme trenčianský klub, VICTORY GYM. Tento klub sa môže po novom chváliť významným úspechom, ktorý získala Monika Chochlíková  na dôležitom turnaji v Prahe. My sa pozrieme na začiatky tohto klubu a na všetko okolo pôsobenia. Na otázky nám zodpovie tréner klubu, Tomáš Tadlánek.

Zdravíme Vás, tento rozhovor začnem bez prekvapenia tou istou otázkou ako pri minulých rozhovoroch, ako vznikol nápad na založenie klubu a kto stoji za týmto nápadom?

Na začiatku nás bolo viacero zápasníkov, ktorí neboli spokojní s fungovaním klubu, kde sme pred tým trénovali. Tak sme sa rozhodli založiť Victory Gym Trenčín a skúsiť ísť inou cestou.

Prečo ste zvolili názov VICTORY GYM?

Pred založením nášho klubu som mal už nejaký čas úzky kontakt s Bogdanom Stojčíčom, trénerom srbského Victory Gymu Novi Sad. Často som k nemu chodil trénovať a bol to človek/tréner, ktorý ma najviac inšpiroval a ktorý ma naučil najviac vecí, ktoré ako tréner využívam dodnes. Sme taká ich bratská družba na Slovensku, ktorá využíva tréningové metódy a koncept fungovania klubu hlavne po vzore nášho srbského Victory Gymu Novi Sad. Preto ten názov. 🙂

Victory Gym Trenčín

Kebyže sa máte spätne obzrieť na vaše začiatky, ako by ste ich opísal?

Tak klub funguje oficiálne len 3 a pol roka. Takže dá sa povedať, že ešte stále sme na začiatku. 🙂 A ako každé začiatky sú náročné po všetkých stránkach. Ale všetko to už začína prinášať ovocie, čo mňa ako trénera utvrdzuje, že tá cesta, ktorou ideme ako klub je tá správna. 🙂


Aké služby aktuálne ponúkate vaším návštevníkom? Či už sa jedná o bojové športy alebo iné aktivity.

Tak náš klub je hlavne o thajskom boxe a K1. Takže máme tu viacero skupín zameraných na tieto bojové športy. Máme 2 ženské skupiny (začiatočníčky a pokročilé), ktoré vedie Monika Chochlíková, skupinu začiatočníkov, skupinu pokročilých a zápasníkov a skupinu detí od 8 do 14 rokov. Takže v našom klube nájde svoje miesto každý, koho lákajú bojové športy ako K1 alebo thajský box. 

Čo plánujete ešte pridať do vašej ponuky?

Momentálne rozmýšľame nad nejakými kruhovými tréningami alebo doplnkovými cvičeniami pre náš šport.

Usporiadavate alebo plánujete usporiadať nejaké športové udalosti pre verejnosť?

Náš klub zorganizoval už pätnásť podujatí Muay Thai Evening v meste Trenčín. Ide o sériu galavečerov v zápasoch K1, Muay Thai, Boxe a MMA. Väčšinou to vychádza na 2-3 akcie za rok. Najbližšie nás čaká Muay Thai Evening 9,1 – Zerex Fight Night už 1.9.2018. Plus do toho v priebehu roka organizujeme aj slovenské ligu v Kickboxe pod SZKB alebo ligu v Muay Thai pod SMTA. 

Akú dôležitosť pripisujete k novým členom? Snažíte sa nejako pritiahnuť nových členov prostredníctvom kempov alebo nejakých dni otvorených dverí?

Myslím si, že najlepšia reklama ako prilákať nových členov sú predovšetkým úspechy klubu a tie sa nám darí dosahovať. Aj ako som spomínal, organizujeme galavečere Muay Thai Evening, kde sa o našom klube dozvedá mnoho ľudí, čo je tiež výborná reklama ako nalákať nových členov.

Každý klub má svojich reprezentantov. Akými sa môžete popýšiť vy?

Našim momentálne najúspešnejším zápasníkom je supertalent Monika Chochlíková (jediný zápasník v ČR/SR, ktorý sa môže pochváliť titulom Majsterky Európy K1 WAKO a Majsterky Európy Muay Thai IFMA), Lukáš Mandinec (Profesionálny Majster Slovenska v Muay Thai a momentálna 1-tka v Muay Thai vo váhe 63,5kg na SVK), Jakub Dobiaš (Profesionálny Majster SVK v Muay Thai asociácie WKN za rok 2015), ja som stále aktívnym zápasníkom v slovenskej reprezentácii predovšetkým v K1, ale aj v Muay Thai. Ďalej máme v klube 2 veľké juniorské talenty, 16-ročného Daniel Ďuriša, ktorý sa prednedávnom stal šampiónom SMTA Muay Thai ligy a 17-ročného Kristiána Hromníka, ktorý ešte len bude bojovať o opasok Šampióna SMTA Muay Thai ligy 1.9. v Trenčíne. Plus tam máme ďalších talentovaných zápasníkov.

Akými úspechmi sa môže váš klub pochváliť? Či už individuálne alebo skupinové.

Náš klub za tú krátku dobu dosiahol už desiatky rôznych úspechov, či už ziskom profesionálnych opaskov alebo výhrami na rôznych medzinárodných turnajov. No pre mňa ako trénera sú najcennejšie pyramídové úspechy. To znamená, že sú za nimi viaceré zápasy a výhry. Takže tie najcennejšie sú z vrcholných podujatí WAKO a IFMA (najsilnejšie amatérske organizácie v K1 a Muay Thai na Svete).

Victory Gym Trenčín

Náš klub ako jediný na SVK sa môže pochváliť ziskom týchto 4 medailí:

  • zlatej medaily z Majstrovstiev Európy WAKO v K1 (Monika Chochlíková, ktorá ju získala troma výhrami)
  • zlatej medaily z Majstrovstiev Európy IFMA v Muay Thai (Monika Chochlíková, ktorá ju taktiež získala troma výhrami)
  • striebornou medailou zo Svetových Hier WAKO v K1, ktoré sa konajú len raz za 4 roky (Monika vtedy bojovala v pyramíde ôsmich najlepších žien sveta)
  • bronzová medaila z Majstrovstiev Sveta WAKO v K1 mužov, ktorú sa mne podarilo získať po dvoch výhrach nad Bielorusom a Maďarom.

Ako klub sme boli za minulý rok v prestížnej ankete Svet MMA v hlasovaní odborníkov K1/MT vyhlásený ako tretí najlepší klub Slovenska. Čo je pre mňa tiež obrovský úspech, keď sa zamyslím ako krátko fungujeme.

Pociťujete väčší záujem od ľudí o bojové športy?

Určite áno, vidím to buď na návštevnosti našich galavečerov Muay Thai Evening alebo v klube pri náboroch nových členov. Čo je len pecka pre našu scénu.

Vaše plány do budúcna?

Ako tréner by som chcel vychovať čo najviac medailistov z vrcholných podujatí v K1 WAKO alebo Muay Thai IFMA, ktorí sa dostanú do TOP Team-u Slovenska. Vďaka čomu by mali veľmi dobre finančne zabezpečenú svoju športovú prípravu. A ako zápasníka získať ešte nejaké medaile na ME alebo MS v K1 WAKO alebo v Muay Thai IFMA. 🙂

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce v plnení cieľov!

Facebook: Victory Gym Trenčín
Instagram: @victorygymtn
Web: www.victorygym.sk

Článok je pripravovaný v spolupráci s SLOVAK MMA.

Victory Gym Trenčín

Vladimír Minda
Vladimír Minda
Ahojte, volám sa Vlado (44), som tréner kickboxu, vášnivý športovec, milujúci otec, poslušný manžel, dobrý syn, rázny riaditeľ, vášnivý fanúšik a verný kamarát. Pre každého niekto iný, ale v prvom rade pozitívne mysliaci človiečik, ktorý sa snaží motivovať okolie k pohybu a športu. Pretože život je šport a šport je môj život.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Ostaň v kontakte

Sleduj najlepšie cesty chudnutia, príbehy o úspechu a inšpiratívne rozhovory s najlepšími trénermi a špecialistami v odbore. Začnite meniť svoj život už dnes!

spot_img

Najčítanejšie

Odoberaj najnovšie články emailom

Máš záujem pravidelne sledovať a čítať naše články? Prihlás sa do newslateru a raz za 2 týždne ti pošleme sumár článkov z nášho športového blogu.

.

Mohlo by ťa zaujímať